Baru AT89LS8252-12JC Lihat lebih detail
AT89LS8252-12JC
Produk ini telah habis stok
Close
Rp 86.700
Spesifikasi :
  • Core Processor: 8051
  • Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
  • Memory : 8 KB Flash Program, 2 KB EEPROM
  • Ram Internal : 256 B
  • Mounting Type: Surface Mount
  • Speed: 12MHz
  • Dual data Pointer (DPTR)
  • Watchdog Timer
  • Interrupt : 9
  • 3 x Timer/Counter 16-Bit
  • Connectivity: SPI, UART/USART
  • Peripherals: POR, WDT
  • Pin I/O : 32 Pin
  • Tegangan (Vcc/Vdd) : 2.7V hingga 6V
Fitur :
  • Compatible with MCS®51 Products
  • 8K Bytes of In-System Reprogrammable Downloadable Flash Memory
  • 2K Bytes EEPROM
  • 2.7V to 6V Operating Range
  • Fully Static Operation: 0 Hz to 12 MHz